top of page

Одяг дитини влітку

         Ці поради, либонь, банальні, але чимало тат і мам продовжують ними нехтувати. Тому наважимось нагадати дорослим кілька відомих істин.

                                                     НА ПРОГУЛЯНЦІ

    Теплої пори року одяг дитини має бути легкий І зруч­ний. Найліпше — з натуральних тканин, бо синтетичні мо­жуть викликати подразнення шкіри і навіть алергію.

   Взуття має бути легке, у якому зручно бігати та стри­бати. Найліпше — це сандалики, що мають упор для паль­ців і добре фіксуються на нозі ремінцем. Закриті туфлі на гумовій підошві, а тим паче кросівки зі штучної шкіри, парять ноги, що для дитини дуже шкідливо (в неї навіть може розвинутися ревматизм). «Шльопни» легко спада­ють з ніг, а якщо маля рухливе, можуть стати причиною вивиху.

  Якщо ви вбираєте дитину для «повноцінної» прогулян­ки (себто збираєтеся дозволити їй удосталь бігати, погра­тися в піску, полазити по драбинах на ігровому майданчи­ку і з'їхати з гірки) найліпший одяг — футболка та шорти. Усякі шворочки або шлярочки на дівчачих сукенках мо­жуть бути небезпечними — не доведи Боже, маля за щось ними зачепиться!

  Якщо ви вважаєте, що гарна сукня — це найліпше вбран­ня для донечки, простежте, щоб трусики щільно приляга­ли до тіла, бо інакше в них може потрапити пісок, а відтак почнуться неприємності. Прикро, коли мами вдягають ди­тя на звичайну прогулянку як на свято — у все нове; нак­рохмалене, білосніжне. Малюк, якого постійно осмикують: «Не забруднися!», має доволі нещасний вигляд. Краще мати на повсякдень «робочий» костюм, у якому можна навіть по калюжах хлюпатися.

  Переглядаючи рекламу пральних порошків, які буцімто рятують мам від усяких плям, візьміть до уваги: хімічні ре­човини для тіла дитини шкідливі. Щоденний одяг дошкіль­няти найліпше прати за допомогою звичайного мила. Не­хай краще залишатимуться плями від фруктів, зелені, ніж подразнюватиметься шкіра малюка.

НА ПЛЯЖІ

    Насамперед огляньте місце, де ви збираєтеся розклас­ти підстилку. Подивіться уважно: чи немає уламків скла, іржавих залізячок?

    Пам'ятайте: на сонці дитині спершу можна перебува­ти 5 хв. (поступово тривалість доводять до 15 хв.). Найліп­ше малому засмагати у напівзатінку, що його створюють листя дерев та кущів. Не сідайте під березою. Це гарне дерево, але у перші літні місяці на ньому трапляються кліщі.       Купатися з дитиною можна, коли температура води перевищить 20 'С. Стежте, щоб дитя не переохололо.

    Панамка, кепка — обов'язковий атрибут літа. Найкраще мати головний убір з козирком, щоб сонце не сліпило очі. Зараз продається багато дитячих темних окулярів, але це не найкращий вихід. По-перше, додаткова загроза травматизму; по-друге, темні скельця з пластику швидше псують ніж бережуть  зір.

bottom of page