top of page

Методична робота 2021 -2022 навчальний рік

Програмно-методичне забезпечення

    - «Оберіг», програма розвитку дітей від пренатального періоду до

      трьох років (наук. кер. Богуш А. М.);

  • «Соняшник», комплексна програма розвитку, навчання і виховання дітей раннього віку (авт. Калуська Л. В.);

  - «Дитина», освітня програма для дітей від 2 до 7 років  (авт. – Бєлєнька Г 

    Богініч О. Л., Богданець.) нова редакція;

  - «Дитина в дошкільні роки», комплексна освітня програма (наук. кер. –

   Крутій К. Л., авт. колектив – Богуш А.М., Грицишина Т.І., Дем`яненко О  - «Впевнений старт», програма розвитку дітей старшого дошкільного

    віку (авт. кол. – Андрієтті О. О., Голубович О. П. та ін.)

  -  «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного          - «Граючись вчимося. Англійська мова», програма для дітей старшого   

    дошкільного віку  (авт. – Гунько С., Гусак )                                          

-  «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей  (авт. – Лохвинецька)

-  «Казкова фізкультура»,  програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. - Єфименко М. М.);

 -  «Мудрі шахи», програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи (авт. – Семизорова В.В.,  Духновська О.І., Пащенко Л.Ю.);

Аналіз освітньої методичної роботи

дошкільного закладу 

          Науково-теоретичним та нормативним підґрунтям планування роботи дошкільного закладу є Закони України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, «Про мови», «Про охорону дитинства»,національна доктрина розвитку освіти, Конвенція про права дитини, Базовий компонент  дошкільної освіти в Україні, Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Положення про дошкільний навчальний заклад, новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, законодавство України щодо попередження насильства в сім’ї,  інструктивно-методичні рекомендації та листи МОН України.

Дошкільний заклад розташований у типовому приміщенні та знаходиться за адресою:  87531, пр. Металургів, буд. 165-а.

       Зміст навчально-виховного процесу в закладі визначався Базовим компонентом дошкільної освіти, , освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина», програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт", програмою художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості», програмою «Англійська мова для дітей дошкільного віку». В минулому році  дошкільною освітою було охоплено 118 дытей, функціонувало  8 груп, із них:

                    1 група раннього віку (інклюзивна);

                    7 груп дошкільного віку (з них 2 спеціалізовані групи,

                    5 інклюзивних груп ).

       Керуючись основними державними документами, що регламентують діяльність закладу, педагоги спільно з батьками працювали над створенням предметно-розвивального середовища, необхідних умов для розвитку потреб і інтересів кожної дитини, для її духовного зростання, фізичної досконалості.

В дошкільному закладі створена єдина система роботи з охорони життя і здоров’я учасників освітнього процесу, що дає змогу забезпечити умови для збереження здоров’я дітей, безпеки їх життєдіяльності та праці дорослих.

Аналіз результатів загального соціального розвитку дітей у 2020 – 2021 навчальному році свідчить про стабільну роботу педагогічного колективу та раціональне побудування освітнього процесу. Простежується, що із 22 дітей старшої дошкільної групи, готові до навчання 89% дітей, не готові до навчання 2,8% дітей, тому що ці діти мають затримку психологічного розвитку, та залишились в групі на другий рік, інклюзивне навчання 1,7 % дітей, які пішли до школи за індивідуальною формою навчання. За медичними показниками 6,9 % дітей диспансерної групи залишилось в ДНЗ. 

     Слід відмітити, що у 2020 – 2021 р. краще була організована робота щодо обліку дітей на закріпленій території. Для залучення сімей до навчального процесу, проведення з ними просвітницької роботи, організовані такі заходи:

патронат сімей вдома  (вихователями груп, методистом, логопедом, медсестрами); телефонний патронат; залучення дітей до дошкільної освіти шляхом організація консультативних груп на базі методичного кабінету закладу. Для батьків, які вирішили виховувати дитину самостійно, на базі методкабінету організовано консультативний пункт, з метою отримання кваліфікаційної допомоги  спеціалістів; надана інформація про зміст та режим роботи дошкільного закладу через інформаційні стенди тощо.

Дітей з розумовими та фізичними вадами на закріпленій території – не виявлено. Діти старшого дошкільного віку 100% охоплені дошкільною освітою по мікрорайону обслуговування.

    Протягом навчального року методична робота здійснювалась таким чином, щоб сформувати професійну компетенцію та збагатити інтереси, задовольнити духовні і професійні необхідності педагогів.

     Фінансово-матеріальне зміцнення відбувалося за рахунок бюджетних коштів та позабюджетних благодійних внесків батьків. У всіх  групах зроблено косметичні ремонти з використанням сучасних будівельних матеріалів

     Адміністрація закладу постійно опікується питаннями фахового зростання працівників, поліпшенням ділової атмосфери та психологічного мікроклімату в колективі. При розстановці кадрів враховується рівень емпатії, емоційний комфорт, психологічна сумісність, здійснює  диференційований  підхід до вихователя-початківця і до досвідченого педагога-майстра.

           Підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів.

    Створюючи умови для оптимального розвитку дітей в дошкільному закладі, упродовж навчального року колектив дошкільного закладу спільно з батьками цілеспрямовано працював над збагаченням та оновленням розвивального середовища в кожній групі

Педагогічний колектив складається з 17 педагогів, в тому числі завідувач,

вихователь-методист,  вчитель – логопед, дефектолог,психолог. Протягом року змінювався кількісний та якісний склад педагогів: колектив поповнився молодими педагогами, що  вплинуло на якість освітнього процесу, оскільки більшість  педагогів мають фахову педагогічну освіту. Аналіз рівня освіти педагогічних працівників за статистичними підрахунками

відповідає нормі.

     Результативність курсової підготовки та атестації педкадрів.

Перспективи розвитку дошкільного закладу визначає низка чинників, серед яких чи не найголовнішими є професійний рівень педагогів, які тут працюють, їх готовність до самовдосконалення. Стимулюванню цілеспрямованого, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу сприяє атестація, яка проводиться відповідно до Закону України «Про освіту» та «Типового положення про атестацію педагогічних». На високому рівні проведено  Тижні педмайстерності, які згідно результатів опитування та анкетування педагогів, залишаються найбільш ефективною формою роботи з вивчення діяльності педагогів, які атестуються. За результатами атестації: Ракітіной О.В. (вчителю-логопеду) присвоєно категорію «спеціаліст 2 категорії»,   Гураль Ж.В. (вихователю)  підтверджено   категорію «відповідає займаній посаді», Оснач К.П. (вчителю-логопеду), підтверджено категорію  «спеціаліст 2 категорії».

     Основним напрямком удосконалення рівня професійної компетентності педагогів є професійне самовдосконалення, шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності. Реалізувати результати самоосвітньої діяльності педагоги мали можливість у різноманітних методичних заходах, конкурсах, фестивалях, виставках. Підвищили кваліфікацію шляхом курсової перепідготовки при Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти – 2 педагоги  (вихователі – Сухініна О.Г., Оснач К.П. )

                              Науково - методичне зростання професійної

майстерності вихователів

     З метою удосконалення навчально-виховного процесу педагогічний колектив використовував спеціалізовані програми, альтернативні методики та технології, а саме: психолого-педагогічне проектування; технологію розвитку творчої особистості, (автор Г. Альтшуллер); складання описових розповідей за картками-схемами, (автор  К.Крутій); пізнавальний розвиток дошкільників через пошуково-дослідницьку діяльність (автори: Лисенко Н.В, Т.Шумей, І.Сергєєва),  Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно-динамічні заняття в залежності від обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей.

           Для вирішення завдань, спрямованих  на вдосконалення кваліфікації та професійної майстерності педагогів ,  в дошкільному закладі були проведені масові (педради, педагогічні читання, семінари, семінари-практикуми, консультації), групові (методичні об’єднання, школи передового педагогічного досвіду, наставництво), та індивідуальні (самоосвіта, до курсові та після курсові завдання) форми методичної роботи. Протягом року педагоги відвідували інші дошкільні заклади,  із метою вивчення їх педагогічного досвіду та впровадження в практику ДНЗ.

            З метою підвищення якості організації освітньо-виховного процесу проведено щорічне дидактичне тестування педагогів на рівень сформованості професійної компетенції щодо освітніх завдань Базового компоненту дошкільної освіти. Педагоги показали достатній  та середній рівень сформованості педагогічної компетенції. 

            Варто звернути увагу, що інформатизація дошкільної освіти відкриває перед педагогами нові можливості для широкого впровадження у педагогічну практику сучасних методичних розробок. Згідно проведеного моніторингу визначено, що лише 60 % педагогів володіють комп’ютером. Доречним буде продовження роботи Школи комп’ютерної грамоти  в 2018 - 2019 н.р.

            У дошкільному закладі обладнано  методичний кабінет  сучасними розробками та методиками для надання  повсякденної цілеспрямованої методичної допомоги  вихователям.

    

Творчі розробки педагогів ДНЗ

Творчим надбанням педагогічного колективу є

систематизовані матеріали з досвіду роботи.

  1. Систематизовано досвід педагогічного колективу з фізкультур

    но-оздоровчої роботи:

    -  у вигляді кейса «Малятко –здоров’ятко»

  1. Узагальнено досвід педагогічного колективу з безпеки   життєдіяльності

    дитини:

    -  у вигляді папки «Всім вам, діти  знати варто, що з вогнем

     погані     жарти»;  

        -  у вигляді відеофільму «Будь обережним»

     3. Систематизовано досвід вихователя - методиста Сухініной О.Г. з         

     навчання дітей дошкільного віку грі у шахи.

    -  у вигляді кейса « Формування у дошкільників первинних

     уявлень про гру у шахи».

    - у вигляді міні-кейсів: «Пошуково-дослідницька діяльність дітей    

     дошкільного віку»

4.  Систематизовано досвід « Вихователя першої категорії» Кріошеєвой І.Л. 

     з фізкультурно – оздоровчої роботи:

    - у вигляді міні-кейса «Комплексне використання реабілітаційно -     

     оздоровчих заходів з дітьми з послабленим здоров’ям».               

5. Схвалено та рекомендовано до вивчення і впровадження на рівні

закладу досвід вихователя Кірюшкіной К.М.за темою: «Встановлення довірливих відносин між батьками та педагогами в інклюзивній групі »

 

Аналіз результатів гурткової роботи

     Упродовж навчального року в дошкільному закладі працювало 3 гуртки:

  «Талановиті пальчики» (керівник: вихователь Воробцова О.О.)

 «У світі Шахової Королеви» (керівник: методист Сухініна О.Г.)

 «Англійська мова для малят» (керівник: вихователь Сурвізова В.І.)

Гуртки працювали  на  безоплатній  основі.

Гурткова робота направлена на виявлення, підтримання та розвиток здібностей і природних нахилів вихованців, особистісно-

орієнтованого підходу до творчого розвитку кожної дитини.

Залишається проблемою в окремих керівників гуртків своєчасне проведення відкритихзанять для батьків та робота по адаптації і затвердженні авторських програм відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Проблема, освітні завдання на 2020 -2021 навчальний рік 

Основна проблема освітнього процесу в ДНЗ:

«Гармонійний розвиток дитини в умовах інноваційного освітнього простору дошкільної освіти

 

Основні напрямки освітньо - виховної роботи в ДНЗ 

на 2020 – 2021 навчальний рік

       Продовжуючи роботу щодо підвищення  результативності освітнього процесу з метою ефективності впливу роботи дошкільного закладу на розвиток особистості дитини та з погляду на проблеми, які виявлено колектив ДНЗ  визначив такий пріоритетний напрямок роботи:

  1. Продовжувати пошук оптимальних шляхів підвищення якості освітнього процесу у всіх видах  діяльності.

  2. Створення простору щасливого дитинства для дітей з ООП в дошкільному закладі.

  3. Розвивати комунікативно – мовленнєву культуру дошкільників засобами виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти

 

калина 1.png
bottom of page