top of page

                                        Оснач Катерини Петрівни  

                                 за 2020 – 2021 навчальний рік

                                   Я, Оснач К.П. освіта вища,  за фахом керівник              підприємства,  працюю в дошкільній освіті 15 років, в даному ДНЗ з 2013 року. Стаж керівницької діяльності 8 років.

                                       Моє кредо – якщо робити щось, то тільки

                                       краще  і не стояти на місці.

          Стиль та принципи керівництва -  прислуховуватись до різних думок, але рішення прийняти таке, яке найбільш здатне до втілення мети.

          Адміністративно - розпоряджувальна діяльність моя – працювати на перспективу, діяти оперативно. Одним з видів адміністративно-розпоряджувальної діяльності є розподіл обов’язків серед замісників: методиста, ст. медсестри,  завгоспа, голови ПК. І не тільки розподіл, але і вчасний контроль, періодичний звіт за виконану роботу, за втілення новітніх технологій, за досягнуті результати. А результати такі:

          Дошкільний   навчальний заклад здійснює   навчально-виховний процес за інноваційними методиками спрямованими   на  фізичний  і психічний розвиток дітей. Для цього створені всі  умови: спортивний зал, де відповідно графіку проходять фізичні заняття, спортивні розваги,  кабінет  фітотерапії та масажу, кабінети логопеда, дефектолога, методичний кабінет . В дошкільному закладі в групах є  куточки фізичного розвитку, де діти в непогоду поповнюють свою потребу в руховій діяльності. Також є куточки природи, зображальної діяльності, ігрової діяльності різної направленості. На подвір’ї дошкільного закладу створені чудові умови по ознайомленню дітей з природним світом та проведення  ігор, розваг,  спортивних змагань. Є  спортмайданчик з усіма необхідними атрибутами для фізичного розвитку дитини. На жаль нема фізорга.  Для вивчення правил дорожнього руху створений майданчик з відповідною розміткою. Створений ігровий майданчик для відпочинку дітей.

           Річний план дошкільного навчального закладу, по якому проводилася робота з дітьми відповідає Закону України „Про дошкільну освіту”, Статуту закладу, нормативам освітньої діяльності, охоплює всі сфери розвитку дітей, враховує сучасні вимоги ”Базового компоненту освіти в Україні”, Базової програми розвитку дитини дошкільного віку „Дитина ", Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт", з різнобічним навчанням та вихованням дітей. В дошкільному навчальному функціонують профільні групи: гуманітарний, фізичний, екологічний.

          Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт" привела до моніторингу стану готовності дітей  випускників до шкільного навчання с такими висновками.

Моніторинг стану готовності до шкільного навчання дітей-випускників показав :

  • за психологічними критеріями з 25 обстежених дітей готові до шкільного навчання 25 випускників: 7 – високий і  6 - достатній рівень, 12 – середній;

  • за педагогічними критеріями з 25 обстежених до шкільного навчання готові: 25 випускників, з них 5 випускників високого і  15 - достатнього рівня, 5 – середній.

             Система проведених заходів також сприяла позитивному результату: у засвоєнні дітьми знань, умінь і навичок згідно з базовим і додатковим компонентами освіти  у готовності до шкільного навчання дітей-випуск­ників.

              Крім внутрішньої роботи  педагогів з дітьми в ДНЗ діти приймали участь в змаганнях, конкурсах  районних та міських.

Разом з цим є недоліки в роботі – не  в повному обсязі реалізувалися завдання з розвитку активного мовлення, виховання дітей в праці, що можна віднести до дистанційної роботи.  Багато часу діти приділяють комп’ютеру, мало мовної діяльності в родині, читання книжок, монологічного, діалогічної мови. 

 При плануванні роботи на навчальний рік були враховані результати роботи та проблеми  попереднього навчального року, в зв’язку з цим планування роботи носить системний характер. Протягом навчального року колектив дошкільного закладу намагався створювати найкращі умови для життя і виховання дітей, працювати творчо та відповідально.       

      Перспектива – зробити центр естетичного  та фізичного розвитку дитини, як підставу для усестороннього розвитку. Зробити капітальний ремонт у групі № 2 та косметичний ремонт у групі № 8.

         Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи у 2020-2021 навчальному році, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає такі пріоритетні завдання на 2021-2022 навчальний рік:

  1. Розпочати поглиблену роботу щодо створення духовно-просторового середовища як форми співіснування дитини з дорослими шляхом залучення до матеріальної і духовної культури людства.

    2.Продовжувати роботу щодо практичної реалі­зації методу             індивідуального медико-психолого-педагогічного супроводу кожної дитини з метою зміцнення і збереження фізичного та психічного здоров’я кожної дитини.

3. Удосконалювати форми, зміст і методи взаємодії з батьками щодо набуття соціального досвіду вихованцями.

    Пріоритетними напрямами у сфері матеріально-техніч­ного і навчально-матеріального забезпечення освітньої діяльності залишаються обладнання і оснащення:

  • педагогічного процесу;

  • усіх видів діяльності дітей; їхнього побуту;

  • фізкультурно-оздоровчої, медичної бази;

  • бази психолого-педагогічного супроводу розвитку дітей; умов праці робітників дошкільного закладу.

Педагогічний процес

 Для удосконалення умов для плідної на­вчальної та ігрової діяльності, для ус­пішної реалізації Базового компоненту дошкільної освіти, Програми розвитку дітей дошкільного віку «Дитина» та Програми розвитку дітей старшого дошкільного вік «Впевнений старт »  – придбана методична література, демонстраційні матеріали.

                                                 Побут дітей у ДНЗ

Покращання умов для нормального харчування дітей, придбання посуду ( каструлі нержавіючи в усі групи, ведра-12 шт. група, посуд у кухню), килим для ігрової кімнати групи № 6, 2,3 ;набор дитячих меблів – група № 7,  іграшки – група № 6, дидактичні ігри.

                           “Фізкультурно-оздоровлювальна і медична база”

Створення матеріально-технічних умов для занять фізкультурою, для оздоровлення дітей і їхнього розвитку, поповнен фізкультурний зал новим інвентарем – стрибалки, м’ячі, обручі.

                            Матеріально-технічне забезпечення процесу

                                     психологічного    супроводу

    Батьки  придбали фарбу для пофарбування ігрового обладнання, шпалери, нові гардини  та багети для ігрових кімнат група, виконан   ремонт  в групі (ігрові кімнати, роздягальні) № 3 – перетирка та  побілка  стелі, пофарбували вікна, підлогу, заміна шпалер, плінтусів. Виконанні ремонтні роботи в загальному туалеті (заміна плитки на стінах, підлозі), наклеювання  плитки на стелю. 

   Умови праці педагогів і технічного персоналу дошкільного закладу

   Удосконалення умов для продуктивної праці всіх категорій працівників дошкільного закладу: робоче місце, його оснащення відповідно до санітарно-гігієнічних норм, правил ТБ і охорони праці – проведені -  ремонт протирочної машини  на харчоблоці; заміна двигуна холодильника, вивіз сміття, виготовлення альтанки для групи № 6, ремонтні роботи в роздягальні харчоблока, заміна вимикачів та розеток у приміщеннях ДНЗ. Весь матеріал проставлено на приход ДНЗ. Сплачені рахунки за перевитрати енергоносіїв(грошових лімітів, встановлених управлінням освіти), сміття, особливо в осені, ремонт  дворового освітлення, ремонт медичного кабінету, загального туалету, також навісів,  привіз піску, придбання процесору, оплата що місяця Інтернету,ремонт освітлення приміщень, сантехнику, ремонт ігрового обладнання, придбання змішувачі для харчоблоку, проведення дезінсекційних засобів, придбання щелоку, фарби.

bottom of page