top of page

                 Колективний договір

між адміністрацією комунального  дошкільного навчального закладу комбінованого типу «Ясла-садок № 90  «Калинка»  Маріупольської міської ради Донецької області» та профспілковим комітетом первинної профспілкової організації                                             на 2018-2021 роки

 

                                             1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Визнаючи даний колективний договір нормативним актом, на підставі якого здійснюватиметься співробітництво, створення умов для підвищення ефективності роботи навчального закладу освіти, реалізація на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних прав і гарантій працівників, забезпечення їх конституційних прав, досягнення злагоди в колективі, сторони домовились про наступне:

          1.1. Колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом первинної профспілкової організації укладено на 2018-2021 роки відповідно до Законів України «Про колективні договори і угоди», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Генеральної Угоди, Галузевої Угоди, обласної та міської галузевих угод по захисту трудових і соціально-економічних прав працівників, Законів про освіту та інших законодавчих актів України.

 

1.2. Колективний договір, схвалений зборами трудового колективу  адміністрацією комунального  дошкільного навчального закладу « Я/с №90 «Калинка» Маріупольської міської ради Донецької області  (протокол № 4 від 25.05.2018г.), набуває чинності з дня його підписання і діє до ухвалення нового Колективного договору.

 

1.3.      Сторонами Колективного договору є:

 

  • адміністрація  комунального  дошкільного навчального закладу «Я/с №90 «Калинка»  Маріупольської міської ради Донецької області  в особі завідувача Оснач Катерини Петрівни, яка представляє інтереси власника і має відповідні повноваження;

  • профспілковий комітет первинної профспілкової організації Профспілки працівників освіти і науки України комунального  дошкільного навчального закладу «Я/с №90 «Калинка»  Маріупольської міської ради Донецької області, далі — Профспілковий комітет, який є повноважним представником найманих працівників у колективних переговорах, представляє інтереси працівників навчального закладу відповідно до ст. 246 КЗпП України у сфері праці, побуту, культури і захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси та згідно зі статтею 247 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), статтями 37, 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 р. № 1045-ХІV;

 

1.4. Сторони зобов’язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності і аргументованості при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладення колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення усіх питань соціально-економічних і трудових відносин.

 

1.5. Положення цього колективного договору діють безпосередньо і є обов’язковими для дотримання адміністрацією, профспілковим комітетом і працівниками навчального закладу.

 

1.6. Окремі положення Колективного договору, які складено відповідно до чинного законодавства, поширюються лише на членів профспілки.

 

1.7. Зміни, що випливають із змін чинного законодавства та Генеральної, Галузевої угод, застосовуються без внесення змін до колективного договору. Інші зміни та доповнення або припинення дії Договору – тільки після переговорів Сторін за таким порядком:

 

  • одна зі Сторін письмово повідомляє іншу Сторону і вносить сформульовані пропозиції щодо внесення змін до Договору;

 

  • у семиденний строк Сторони утворюють робочу комісію і розпочинають

переговори;

 

  • пропозиції кожної Сторони про внесення змін і доповнень до Колективного договору розглядаються спільно;

  • після досягнення Сторонами згоди щодо внесення змін оформляється відповідний протокол;

 

  • зміни та доповнення виносяться на розгляд загальних зборів трудового

колективу.

 

1.8. Зміни і доповнення до цього колективного договору набувають чинності після схвалення загальними зборами трудового колективу.

         1.9. Сторони домовилися, що в період дії цього Колективного договору, за умови виконання його положень, трудовий колектив висуватиме нові вимоги з питань, передбачених цим договором, лише у випадках поліпшення фінансово-економічного стану або внесення змін до угод вищих органів управління освітою, чинного законодавства, ухвалення яких зумовлює необхідність внесення змін та доповнень до Колективного договору.

 

1.10. Жодна зі сторін упродовж строку дії Колективного договору одноосібне не ухвалюватиме рішення, що змінюють його норми та зобов'язання або припиняють їх виконання.

 

1.11. Після схвалення проекту Колективного договору на зборах трудового колективу Сторони забезпечують його підписання у триденний строк. Після підписання Колективного договору Сторони спільно подають його на повідомну реєстрацію в місцеві органи державної виконавчої влади. Упродовж 3-х днів після реєстрації Колективний договір розміщують на видному місці в навчальному закладі.

 

1.12. Якщо порушення трудових і соціально-економічних прав працівників, невиконання зобов'язань Колективного договору буде зумовлено непередбаченими обставинами  роботодавець звільняється від відповідальності за умови, що профспілковий комітет було повідомлено про виникнення цих обставин.

 

1.13. За три місяці до закінчення терміну дії цього Колективного договору з ініціативи будь-якої зі сторін розпочинаються переговори щодо укладення нового Колективного договору на наступний термін або продовження терміну його дії, для чого створюється відповідна комісія з однакової кількості представників сторін.

 

Термін роботи комісії визначається спільним рішенням Роботодавця і Профспілкового комітету навчального закладу.

 

1.14. Сторони створюють умови для інформаційного забезпечення працівників, щодо стану виконання норм, положень і зобов'язань колективного договору, дотримуючись періодичності оприлюднення відповідної інформації не рідше одного разу на рік

 

1.15. Під час прийняття на роботу працівників ознайомлюють з Колективним договором під особистий підпис.

 

  1. ВИРОБНИЧІ ТА ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

                2.1. АДМІНІСТРАЦІЯ ЗОБОВ'ЯЗУЄТЬСЯ:

 

2.1.1. Забезпечувати ефективну діяльність комунального  дошкільного навчального закладу «Я/с №90 «Калинка»  Маріупольської міської ради Донецької області, враховуючи фактичні обсяги фінансування і раціонально використовуючи кошти для підвищення результатів роботи, поліпшення умов праці, побуту працівників.

 

2.1.2. Забезпечувати розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу, раціональне використання наявного устаткування та обладнання, створення оптимальних умов для організації освітнього процесу.

 

2.1.3. Застосовувати засоби матеріального і морального стимулювання якісної праці і раціонального використання наявного обладнання, технічних засобів навчання тощо.

 

2.1.4. Забезпечити розроблення посадових інструкцій для всіх категорій працівників навчального закладу та затвердити їх за погодженням з Профспілковим комітетом.

 

2.1.5. Здійснювати прийняття на роботу нових працівників лише у випадках забезпечення повної продуктивної зайнятості працюючих і, якщо не прогнозується їх вивільнення на підставі п. І. ст. 40 КЗпП України.

 

2.1.6. Забезпечувати реалізацію працівниками з якими розірвано трудовий договір з підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 та статті 42 КЗпП (крім випадку ліквідації закладу) переважного права на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу протягом одного року, якщо здійснюється прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації.

 

 

2.1.7. Забезпечувати наставництво над молодими спеціалістами, сприяти їх адаптації в колективі та професійному зростанню.

 

          2.1.8. До початку роботи працівників за укладеним трудовим договором роз’яснити під розписку його права, обов'язки, інформувати про умови праці, права на пільги і компенсації за роботу в особливих умовах відповідно до чинного законодавства і даного колективного договору.

 

 

2.1.10. Звільнення працівників, членів профспілки, за ініціативою адміністрації здійснювати за попереднім погодженням з профспілковим комітетом згідно з чинним законодавством.

 

2.1.11. Здійснювати звільнення педагогічних працівників у зв'язку із скороченням обсягу роботи тільки після закінчення навчального року згідно чинного законодавства.

 

2.1.12. У термін, визначений працівником, за його власним бажанням розривати з ним трудовий договір /у тому числі строковий/, якщо в установі не виконується законодавство про охорону праці, умови колективного договору з цих питань, з виплатою відповідної вихідної допомоги /ст 44. КзпП/.

 

2.1.13. Протягом 2-х днів з часу одержання інформації, доводити до відома членів трудового колективу нові нормативні документи стосовно трудових відносин, організації праці, роз'яснювати їх зміст, права та обов'язки працівників.

 

2.1.14. Запровадження, зміну та перегляд норм праці членів трудового колективу проводити за погодженням з профспілковим комітетом.

 

2.1.15. Забезпечити гласність усіх заходів щодо нормування праці, проводити за погодженням з профспілковим комітетом роз'яснення працівникам причин перегляду норм праці та застосування нових норм.

 

2.1.16. Про запровадження нових норм чи зміну чинних норм праці повідомляти працівникам не пізніше як за 2 місяці до їх запровадження.

 

2.1.17. Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо надання в повному обсязі гарантій і компенсацій працівникам  комунального  дошкільного навчального закладу «Я/с №90 «Калинка» Маріупольської міської ради Донецької області які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва.

 

2.1.18. Розподіл навчального навантаження здійснювати за погодженням із профкомом. Попередній розподіл навчального навантаження на наступний навчальний рік проводити в кінці поточного навчального року, про що повідомляти працівників невідкладно та в письмової формі. Обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи, яку може виконувати педагогічний працівник за основним місцем роботи, не обмежувати максимальними нормами . /Відповідно до пункту 63 наказу МОН від 15.04.1993 р. № 102 Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти./.

 

2.1.19. Навчальне навантаження в обсязі менше тарифної ставки встановлювати лише за письмовою згодою працівника.

 

2.1.20. Включати голову профкому до складу тарифікаційної та атестаційної комісії./Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти № 102 від 15.04.93 із змінами/ та атестаційної комісії /Типове положення про атестацію педагогічних працівників України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 із змінами/.

 

 

2.1.21. Не допускати відволікання педагогічних працівників від виконання ними професійних обов’язків /за винятком випадків, передбачених чинним законодавством/.

 

2.1.22. Залучати працівників до роботи в позаурочний час та вихідні, неробочі дні, як виняток, за особистою згодою і за погодженням профкому (не повинні перевищувати 4-х годин протягом 2-х днів і 120 годин на рік (ст.. 65 КЗпП).

 

2.1.23.    Здійснювати оплату праці за роботу в надурочний час, подвійному розмірі (ст.

106 КЗпП). У святкові, неробочі та вихідні дні згідно ст. 107 КзпП.

 

2.1.24. Зберігати за працівниками, які брали участь у страйку через невиконання норм законодавства, колективних договорів та угод з вини роботодавця, заробітну плату в повному розмірі на підставі положення Галузевої угоди.

         2.1.25. Забезпечити надання відпусток у відповідності з графіком, враховуючи інтереси виробництва і працівника. Графік щорічних оплачуваних відпусток затверджувати за погодженням з профспілковим комітетом на початок календарного року (до 15 січня) і доводити до відома працівників закладу.

 

2.1.26.    Повідомляти працівника про дату початку відпустки письмово не пізніше ніж за

2 тижні до встановленого графіком терміну /ст. 10 Закону України "Про відпустки"/.

 

2.1.27. У випадку поділу відпустки на частини за бажанням працівника основну безперервну частину відпустки надавати у розмірі не менше 14 календарних днів. Невикористану частину відпустки надавати педагогічним працівникам у канікулярний період /п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 14.04. 97 р №346/. Перенесення щорічної відпустки здійснювати у порядку, передбаченому ст. 11 Закону України "Про відпустки".

 

2.1.28.    Забезпечити надання додаткових та соціальних відпусток.

 

2.1.29. Надавати відпустку /або другу її частину/ керівникам та педагогічним працівникам протягом навчального року у зв’язку з необхідністю санаторно-курортного лікування /Закон України «Про відпустки»(ст. 10) та іншим працівникам; /Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.97 р. № 346

 

2.1.30. Надавати особам, які працюють на умовах неповного робочого дня, в тому числі тим, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, щорічну основну відпустку повної тривалості.

 

2.1.31. Надавати щорічні відпустки подружжю, що працює в одній установі, за їх бажанням одночасно.

 

2.1.32. Відпустки без збереження заробітної плати за бажанням працівників надавати в обов’язковому порядку у випадках та розмірах, встановлених статтею 25 Закону України «Про відпустки».

 

2.1.33. Не вимагати від працівників закладу брати відпустки без збереження заробітної плати за формулюванням «за згодою сторін». Зазначений вид відпустки надавати тільки якщо працівник бажає її взяти, а адміністрація не заперечує.

 

2.1.34. Додаткові оплачувані відпустки надавати згідно з чинним законодавством і цим колективним договором понад тривалість основної оплачуваної відпустки згідно з Додатками

 

  • №, 4  за однією з підстав, обраних працівником (ч. 1 ст. 7 Закону України «Про відпустки»).

 

2.1.35.  Жінкам, які працюють і мають двох і більше дітей віком до 15 років, або дитину

 

– інваліда, особам, які взяли під опіку дітей, або дитину - інваліда, одинокої матері які мають дітей віком до 18 років щорічно надавати додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без врахування святкових та неробочих днів. Відпустку такої ж тривалості надавати особам, які всиновили дітей, батькам, які виховують дітей без матері /в тому числі у разі тривалого їх перебування у лікувальному закладі/. Якщо особа має декілька підстав для надання цієї відпустки, ії загальна тривалість не може перевищувати 17 днів. / КЗпП ст.73; ст. 19,ст 20 ч.6 Закону України „Про відпустку.

 

2.1.36. Відкликання працівника із щорічної відпустки здійснювати лише за його згодою у випадках, передбачених чинним законодавством /ст. 12 Закону Україні “Про відпустки ”/.

 

2.1.37.  Забезпечити розробку правил внутрішнього розпорядку.

 

2.1.38. Забезпечити дотримання встановлених чинним законодавством норм тривалості робочого часу і часу відпочинку для працівників  комунального  дошкільного навчального закладу «Я/с №90 «Калинка»  Маріупольської міської ради Донецької області, можливість прийому їжі протягом робочого часу на тих роботах, де за умовами не можна визначити перерву (ст. 66 КЗпП України);

 

2.1.39 Забезпечити необхідні умови для ефективної роботи комісії по розгляду індивідуальних трудових спорів.

 

2.1.40. Погоджувати з профкомом запровадження змін, перегляд умов праці, час початку і закінчення роботи, режим роботи змін, поділ робочого часу на частини, застосування підсумкового обліку робочого часу, графіки роботи, посадові обов’язки працівників.

 

2.1.41. Затверджувати тарифікацію педагогічних працівників навчальних закладів за погодженням з профспілкою освіти.

 

2.1.42. Сприяти наданню можливості непедагогічним працівникам, які відповідно до чинного законодавства мають право на викладацьку роботу, виконувати її в межах основного робочого часу, але в обсязі не більше 240 годин на рік.

2.1.43. Питання про дотримання законодавства про працю щорічно заслуховувати в колективі на зборах, педрадах, засіданнях ПК.

 

 

 

   2.2.  ПРОФСПІЛКОВИЙ КОМІТЕТ ЗОБОВ'ЯЗУЄТЬСЯ:

 

 

2.2.1. Здійснювати консультативну та правову допомогу членам профспілки с питань нормування праці та заробітної плати, роз'яснювати їх права і обов’язки, зміст нормативних документів.

 

2.2.2.      Сприяти дотриманню трудової дисципліни та Правил внутрішнього розпорядку.

 

2.2.3. Забезпечувати захист вивільнюваних працівників, членів профспілки, згідно з чинним законодавством. Контролювати надання працівникам переважного права залишення на роботі відповідно до ст. 42 КЗпП України.

 

2.2.4. Забезпечувати постійний контроль за своєчасним введенням нормативних документів з питань трудових відносин, організації, нормування праці, розподілення навчального навантаження.

 

2.2.5. При порушенні колективного договору профспілка має право подати представлення на розрив контракту з керівником.

 

2.2.6. Не знімати з профспілкового обліку вивільнених працівників до моменту їх працевлаштування (крім випадків подання особистої заяви про зняття з обліку).

 

2.2.7. Сприяти збереженню за працівниками, які брали участь у страйку через невиконання норм законодавства, колективних договорів та угод з вини роботодавця, заробітну плату в повному розмірі.

 

                2.3. СТОРОНИ ДОМОВИЛИСЯ:

 

2.3.1. Сприяти підвищенню якості освіти, результативності діяльності закладу, створенню в колективі здорового, морально-психологічного мікроклімату.

 

2.3.2. Упереджувати виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), а в разі їх виникнення - прагнути до розв'язання відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

 

2.3.3. Здійснювати контроль за правильністю нарахування і виплати доплат працівникам за суміщення професій і посад, розширення зони обслуговування, збільшення об'єма виконування робіт, заробітної плати, компенсацій, доплат,надбавок, встановленням та змінами тарифних розрядів, за своєчасним проведенням індексації грошових доходів працівників відповідно до чинного законодавства.

 

2.3.4. Сприяти вирішенню питання щодо забезпечення проведення індексації та компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів здійснення відповідних виплат.

 

2.3.5. Надавати можливість представникам іншої Сторони брати участь у засіданні своїх керівних органів при розгляді питань, які стосуються соціально- економічних, трудових правовідносин, захисту прав та інтересів працівників закладу, надавати одна одній відповідну повну і своєчасну оперативну інформацію.

 

2.3.6. Вважати поважними причинами запізнення або відсутності на роботі працівників закладу, крім загальновизнаних, також:

 

  • раптове захворювання або погіршення стану здоров’я працівника або його близьких родичів;

  • аварії побутового характеру у помешканні працівника, що вимагає негайного усунення;

  • небезпечні та несприятливі погодні умови, за якими важко добиратись до роботи.

 

          2.3.7. У цьому разі працівники повинні вжити всіх заходів, спрямованих на повідомлення про це адміністрацію закладу.

 

  1. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАЙНЯТОСТІ

 

            3.1. АДМІНІСТРАЦІЯ ЗОБОВ'ЯЗУЄТЬСЯ:

 

 

3.1.1 Підтримувати чисельність працівників на рівні, встановленому нормативними актами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України для організації освітнього процесу.

 

3.1.2. Письмово повідомляти Профспілковий комітет про ймовірну ліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання та інші зміни в організації праці не пізніше ніж за три

 

 

 

місяці до запровадження цих змін. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, ліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання установи, скорочення чисельності або штату працівників приймати лише після попереднього проведення переговорів /консультацій/ з профкомом/ст.49 КЗпП/.

 

 

 

         3.1.3. Здійснювати аналіз стану та прогнозування використання трудових ресурсів в установі. При прогнозуванні масового вивільнення працівників розробити та реалізувати узгоджену з профкомом програму забезпечення зайнятості та соціальної підтримки працівників, яких передбачається вивільнити.

 

3.1.4. Не допускати економічно необґрунтованого скорочення груп , робочих місць. У випадку необхідності скорочення чисельності педагогічних працівників, провести його після закінчення навчального року.

 

3.1.5. При виникненні необхідності вивільнення працівників на підставі п. І. ст. 40 КЗпП України:

 

  • повідомляти не пізніше як за 2 місяці у письмовій формі державну службу зайнятості і робітника про вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці,

 

  • тому числі з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням установи, скороченням чисельності або штату працівників;

 

  • вивільнення здійснювати лише після використання усіх можливостей забезпечити їх роботою на іншому робочому місці, в т.ч. за рахунок звільнення сумісників, ліквідації суміщення тощо;

 

– за працівником зберігається середня заробітна плата на період працевлаштування, але не більше одного місяця з дня звільнення з урахуванням виплати вихідної допомоги.

 

– виплата місячної допомоги і збереженням середнього заробітку здійснюється по колишньому місцю роботи;

 

3.1.6. При прогнозуванні скорочення штатів, обмежити прийом на роботу нових співробітників.

 

3.2. ПРОФСПІЛКОВИЙ КОМІТЕТ ЗОБОВ'ЯЗУЄТЬСЯ:

 

3.2.1. Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захисту вивільнюваних працівників.

 

3.2.2. Контролювати надання працівникам, членам профспілки, переважного права залишення на роботі відповідно до ст.42 КЗпП.. Не допускати звільнення за ініціативою адміністрації вагітних жінок, жінок, які мають дітей до трьох років /до шести років (друга частина ст. І49 КЗпП України),одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда /ст. 184 КЗпП України/.

 

3.2.3.      Сприяти упередженню виникнення трудових конфліктів.

 

 3.3.         СТОРОНИ ДОМОВИЛИСЯ:

 

3.3.1. Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо повідомлення працівників про введення нових і зміну чинних умов праці, зокрема педагогічних працівників щодо обсягу навчального (педагогічного) навантаження на наступний навчальний рік, не пізніше ніж за 2 місяці до їх запровадження.

 

3.3.2. Погоджувати з профкомом запровадження змін, перегляд умов праці; час початку і закінчення роботи, режим роботи змін, поділ робочого часу на частини, застосування підсумованого обліку робочого часу, графіки роботи, згідно з якими передбачати можливість створення умов для приймання працівниками їжі протягом робочого часу на тих роботах, де особливості виробництва не дозволяють встановити перерву.

 

3.3.3. Керівник закладу затверджує посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітом.

         3.3.4. Затверджувати графіки відпусток, навчальне навантаження педагогічних працівників навчальних закладів, тарифікацію за погодженням з профспілкою.

 

3.3.5. Періоди, впродовж яких в навчальних закладах не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв'язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників. У зазначений час вони виконують організаційно-педагогічну роботу.

      3.3.6. При встановленні вихователям навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, як правило, його обсяг а також дотримуватися принципу наступності роботи в групах.

 

  1. ОПЛАТА ПРАЦІ.

 

4.1. АДМІНІСТРАЦІЯ ЗОБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

4.1.1. Забезпечити ефективний контроль за виконанням в закладі законодавства про оплату праці з дотриманням положень ст.24 Закону України „Про оплату праці ”, гласність умов оплати праці, порядку виплати доплат, надбавок, винагород, інших заохочувальних чи компенсаційних виплат, положень про преміювання.

 

4.1.2. Не приймати в односторонньому порядку рішень, що змінюють встановлені в колективному договорі умови оплати праці. Відповідно до ст. 15 закону України "Про оплату праці" погоджувати з профспілковим комітетом умови оплати праці в установі. /Формулювання "за погодженням з профкомом ” означає, що профком має право на рівних засадах з адміністрацією розглядати ті чи інші питання. Єдиною формою вираження погодження профкому - є його рішення, прийняте більшістю голосів./

 

4.1.3. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачувати напередодні.

 

4.1.4. Міжпосадові співвідношення в оплаті праці керівників, педагогів, фахівців галузі установлювати відповідно до чинного законодавства.

 

4.1.5. Виплачувати працівникам установи заробітну плату у грошовому вираженні за місцем роботи двічі на місяць: аванс – 20 , остаточний розрахунок - 5. При збігові термінів виплати авансу чи заробітної плати з вихідними днями виплачувати їх напередодні. Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначати за погодженням з профкомом, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з рахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

 

4.1.6. Заробітну плату за період відпустки виплачувати за 3 дні до початку відпустки. У випадку затримки виплати відпускних, відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період.

 

4.1.7. При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави утримань, суму зарплати, що належить до виплати /ст. 110. КЗпП України/.

 

4.1.8. Забезпечити працівникам, які за графіком роботи працюють у нічний час (з 10 годин вечора до 6 годин ранку) додаткову оплату у розмірі 40 відсотків годинної тарифної ставки за кожну годину роботи у нічний час (п. 6.3.7. Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 -2020 роки).

 

4.1.9. Здійснювати виплату заробітної плати через установи банків відповідно до чинного законодавства лише на підставі особистих заяв працівників.

 

4.1.10. Забезпечувати компенсацію втрати частини заробітної плати через порушення термінів її виплати згідно з чинним законодавством.

 

4.1.11. Забезпечувати оплату праці працівників закладів та установ освіти і науки за заміну будь-яких категорій тимчасово відсутніх працівників в межах фонду заробітної плати та чинного законодавства.

            4.1.12. Виплачувати мінімальну заробітну плату відповідно до законодавства в розмірах і термінах, установлених законодавством України.

Розмір заробітної плати працівників за повністю виконану місячну(годинну)норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати,встановленої на 1 січня календарного року. При обчисленні розміру заробітної плати працівників для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час,роз’їзний характер робіт. Премії до святкових і ювілейних дат. Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці,є нижчою за законодавчо встановлений розмір  мінімальної заробітної плати,роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати,яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати. (Підстава:Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774-VIII від 06.12.2016р.)

         4.1.13. При заміщенні тимчасово відсутніх педагогів, яке тривало понад 2 місяці, оплату здійснювати по тарифікації з першого дня заміщення за всі години фактичного навантаження / п.7З Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівникам освіти/.

 

 

 

 

4.1.14. Забезпечити педагогічних та інших працівників навчального закладу роботою у межах встановленої тривалості робочого тижня (для педагогічних працівників — педагогічного навантаження) на ставку заробітної плати. Запровадження тривалості робіт, обсягу навантаження менше ніж на ставку заробітної плати можливе лише за письмовою угодою між Роботодавцем і працівником (за наявності письмової згоди працівника).

 

4.1.15 Не допускати зменшення тривалості робіт (обсягу навантаження) за одностороннім рішенням (наказом) Роботодавця незалежно від причин, що зумовили прийняття такого рішення (видання наказу).

4.1.16. Доплату за заміну тимчасово відсутніх непедагогічних працівників здійснювати за фактично виконану роботу у розмірі до 50 відсотків посадового окладу відсутнього працівника або за вакантною посадою. (Додаток №1)

 

4.1.17. Педагогічним працівникам, у яких з незалежних від них причин протягом навчального року навантаження зменшується, порівняно з встановленим при тарифікації, відповідно до п. 76 “Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти ”, виплачувати заробітну плату згідно встановленої тарифікації до кінця навчального року:

 

- у випадку, коли навантаження, що залишилось, вище встановленої норми на ставку - заробітну плату за фактичну кількість годин;

 

- у випадку, коли навантаження залишилось нижче встановленої норми на ставку - заробітну плату за ставку, коли в цих педагогічних працівників немає можливості довантажити навчальною роботою в місцевості за умови виконання іншої організаційно - педагогічної роботи;

 

  • у випадку, коли навчальне навантаження при тарифікації було встановлено нижче норми на ставку, заробітну плату, встановлену при тарифікації за умови виконання іншої організаційно - методичної роботи.

4.1.18. Здійснювати розрахунки виплат у випадку збереження середньої заробітної плати виходячи із посадового окладу /ставки/: при нарахуванні відпускних за 12 календарних місяців, що передують відпустці /Постанова Кабінету Міністрів України № 100 від 8 лютого 1995 р./

 

4.1.19. Проводити:

-  оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки(посадового окладу).

-  оплату праці вихователям, музкерівників, інших педагогічних працівників у випадках, коли окремі дні(місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин(епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленної  при тарифікації,з дотриманням при цьому умов чинного законодавства (підстава: Галузева Угода між Міністерством освіти і науки України на 2016-2020роки)

 

4.1.20. Зберігати за працівниками місце роботи і середній заробіток за час проходження медичного огляду/ст. 10 Закону України “Про охорону праці ”/.

4.1.21. Оплачувати роботу педагогічних працівників при виконанні робіт різної кваліфікації відповідно до атестаційного листа працівника, наявності курсів підвищення кваліфікації та згідно з «Типовим положенням про атестацію».

 

4.1.22. Безумовно дотримуватись вимог діючого законодавства щодо недопущення відрахувань із заробітної платні у випадку звільнення робітника до закінчення робочого року, якщо робітника звільнено у зв’язку з:

 

  • відмовою від продовження праці при змінах існуючих умов праці, зміною в організації виробництва і праці, в тому числі під час ліквідації, реорганізації, перепрофілюванні закладу, скорочення чисельності, або штату робітників;

 

  • вияву невідповідності робітника посаді, що обіймає у випадку недостатньої кваліфікації або стану здоров’я , що не дозволяє продовжувати дану працю;

 

  • відсутність на роботі протягом більше 4-х місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не враховуючи відпустки за вагітністю та пологах;

 

  • відновлення робітника, що раніше виконував цю роботу;

  • направлення на навчання;

  • призов на військову службу;

 

  • переведення працівника за його погодженням на іншу роботу або переходом на виборну посаду у випадках передбачених законодавством./Підстава: п. 6 ст. 36, пп. 1,2,6 ст. 40, ст. 39 КЗпП України/.

 

4.1.23. Виплачувати працівникам вихідну допомогу відповідно до ст. 44 КЗпП України при припиненні трудового договору:

 

  • при відмові працівника продовжувати роботу у зв’язку із змінами істотних умов праці (п. 6 ст. 36 КЗпП України), з підстав, передбачених пунктами 1, 2 та 6 статті 40 КЗпП України -

  • розмірі середнього місячного заробітку;

 

  • у випадку, якщо працівник вимушений розірвати трудовий договір внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю або про охорону праці, колективного чи трудового договору — у розмірі тримісячного середнього заробітку.

 

4.1.24. Педагогічним працівникам виплачувати надбавки за вислугу років, щорічну грошову винагороду за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов'язків, а також допомоги на оздоровлення, передбачені ст.57 Закону України «Про освіту».

 

4.1.25. Здійснювати оплату праці у святкові та неробочі дні сторожу у розмірах, встановлених чинним законодавством.

 

4.1.26. Забезпечити встановлення надбавок педагогічним працівникам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-ІІ рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» в максимальному розмірі.

 

4.1.27. Здійснювати щоквартально контроль за витратою фонду оплати праці установи, використовуючи економію на виплату допомоги на оздоровлення, матеріальне заохочення, преміювання допоміжного й обслуговуючого персоналу відповідно до Постанови № 1298 КМУ від 30.08.02, які виплачуються за підсумками роботи за рік і розподіляється з урахуванням трудового внеску кожного працівника.

 

4.1.28. Згідно Положення про надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків (Додаток № 11) та Положення про преміювання працівників (Додаток №10 ), за погодженням з профспілковим комітетом розподіляти фонд матеріального заохочення та здійснювати преміювання працівників закладу, виплачувати грошову винагороду.

 

4.1.29. Здійснювати оплату праці вихователів, які пройшли курси підвищення кваліфікації, виходячи з присвоєної кваліфікаційної категорії.

 

          4.1.30. Запровадження  для  сторожів підсумованого  обліку робочого часу здійснювати за погодженням з Профспілковим комітетом.

            4.1.31. Нараховувати і виплачувати компенсацію у разі заборгованості по заробітній платі, винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, матеріальну допомогу на оздоровлення та інші виплати, а також проводити індексацію у разі інфляції згідно з діючим законодавством.

4.1.32. Здійснювати упереджуючу обов’язкову оплату відряджень працівникам, які направляються на курси підвищення кваліфікації в інші населені пункти.

 

4.2. ПРОФКОМ ЗОБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

4.2.1. Здійснювати громадський контроль за додержанням в установі законодавства про працю, зокрема за виконанням гарантій з оплати праці та своєчасністю виплати заробітної плати.

 

4.2.2. Порушувати питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності згідно із законодавством осіб, винних у невиконанні вимог законодавства про оплату праці, умов даного колективного договору, що стосуються оплати праці (ст.ст. 45, 141, 147-І КЗпП, ст. 36 Закону України “Про оплату праці”ст. 18 Закону України “Про колективні договори і угоди ”).

 

4.2.3. Надавати консультації та правову допомогу працівникам - членам профспілки щодо захисту їх прав з питань оплати праці та представляти інтереси у комісії по трудових спорах (ст. 226 КзпП).

 

4.2.4. Здійснювати роз'яснювальну роботу щодо практики звернення працівників освіти до судів про примусове стягнення заборгованої заробітної плати та сум відшкодування шкоди від нещасних випадків і професійних захворювань в організаціях, установах галузі.

 

4.2.5. Інформувати органи державної інспекції праці про факти порушення умов колективного договору і вимог законодавства щодо виплати заробітної плати з метою усунення таких порушень. Вимагати притягнення до відповідальності посадових осіб, винних в порушенні законодавства «Про оплату праці

 

4.2.6. Звертатись до прокуратури та до інших відповідних органів з приводу порушення законності для здійснення ними перевірки виконання законів та інших нормативних актів щодо оплати праці (ст. 259 КЗпП України).

 

 

4.3. СТОРОНИ ДОМОВИЛИСЯ:

 

 

4.3.1. Контролювати корегування фонду оплати праці навчального закладу в разі урядових рішень про зміну розміру посадових окладів та прийняття нового розміру мінімальної заробітної плати відповідно до чинного законодавства.

 

Підстава: ст.95 Кодексу законів про працю, ст. 3-1 Закону україни “Про оплату праці” зі змінами та доповненнями, внесенеми згідно з Законом України “про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 року “ 1774-VIII).

 

4.3.2. Забезпечити заходи для своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати працівникам  комунального  дошкільного навчального закладу «Я/с №90 «Калинка» Маріупольської міської ради Донецької області, а також поточної заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

 

4.3.3. Кваліфікувати несвоєчасну чи не в повному обсязі виплату заробітної плати як грубе порушення законодавства про працю та цієї угоди і вживати спільних оперативних заходів відповідно до законодавства.

 

4.3.4. Здійснювати контроль за правильністю нарахування і виплати доплат працівникам за суміщення професій і посад, розширення зони обслуговування, збільшення об'єма виконуваних робіт, заробітної плати, компенсацій, доплат, надбавок, встановленням та змінами тарифних розрядів.

 

4.3.5. Проводити моніторинг та регулярно, не рідше одного разу на квартал, обмінюватися інформацією про стан дотримання законодавства і положень колективного договору у сфері оплати праці та здійснювати заходи за фактами виявлених порушень.

 

  1. ОХОРОНА ПРАЦІ

 

5.1. АДМІНІСТРАЦІЯ ЗОБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

         5.1.1. Забезпечити належне утримання санітарно-побутових приміщень   комунального  дошкільного навчального закладу «Я/с №90 «Калинка»  Маріупольської міської ради Донецької області, належний повітряно-тепловий режим (не менше 18 градусів), освітлення у всіх приміщеннях закладу, гігієнічні умови вживання питної води.

 

         5.1.2. Забезпечити своєчасну розробку і виконання заходів зі створення безпечних, нешкідливих умов праці в закладі відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці.

 

5.1.3. Проводити аналіз виробничого травматизму і профзахворювань. Розробити конкретні заходи щодо запобігання нещасних випадків та профзахворювань на виробництві.

 

5.1.4. Забезпечити суворе дотримання посадовими особами та працівниками вимог Закону України “Про охорону праці, нормативно-правових актів з охорони праці, технологічних процесів, графіків, планово-попереджувальних ремонтів устаткування та вентиляції.

 

5.1.5. Забезпечити своєчасну розробку і виконання Комплексних заходів по створенню безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці.

 

5.1.6. Тимчасово призупиняти або забороняти навчально-виховний процес у закладі, а також роботи в небезпечних для життя і здоров'я умовах; притягати до відповідальності осіб, які порушують законодавство, правила і норми з охорони праці, вимоги безпеки проведення навчально-виховного процесу; призначати повторну перевірку знань керівників і працівників з охорони праці.

 

5.1.7. Щорічно до 10 грудня проводити аналіз виробничого травматизму і профзахворювань. Розробляти конкретні заходи щодо запобігання нещасних випадків та профзахворювань на виробництві.

 

5.1.8. Вносити на обговорення наради за участю представників профкому питання створення умов і безпеки праці, вжиття заходів для зменшення виробничого травматизму і професійної захворюваності.

 

5.1.9. Забезпечити за рахунок бюджетних коштів проведення атестації робочих місць в комунальному  дошкільному навчальному закладі «Я/с №84 «Топольок»  Маріупольської міської ради Донецької області, оцінку умов праці на робочому місці відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 442 від 01.08.92 р. «Про порядок проведення атестації робочих місць працівників зі шкідливими умовами праці», із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ N 741 ( 741-2016-п ) від 05.10.2016. За їх підсумками вживати заходів щодо усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів, включивши їх в колдоговори.

 

5.1.10. Відповідно до чинного трудового законодавства надавати працівникам у зв'язку із зайнятістю на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці додаткову відпустку, доплати  за умовами атестації робочих місць. (Додатки№ 2,4 ).

 

5.1.11. Організовувати розслідування і облік нещасних випадків, пов'язаних з навчально-виховним процесом, проводити аналіз причин і вживати заходів по їх попередженню.

 (Постанова№1232 від 30.11.2011р.) (додаток 14)

5.1.12. Забезпечити проведення обов'язкових щорічних медичних оглядів працівників за рахунок бюджетних коштів .

 

5.1.13.    Забезпечити контроль за станом пожежної безпеки в закладі.

 

5.1.14. Забезпечити за рахунок бюджетних коштів спецодягом, спецвзуттям та інших засобів індивідуального захисту, утримання побутових приміщень згідно санітарним нормам і правилам гігієни.

 

5.1.15. Враховувати спільні рекомендації державних органів влади і профспілок щодо змісту розділу «Охорона праці» при розробці і укладенні колективних договорів.

 

5.1.16. З метою покращення умов праці жінок реалізувати такі заходи: не допускати жінок на важкі роботи та роботи з шкідливими та небезпечними умовами праці відповідно до Переліку важких робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосовувати працю жінок (затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.12.1993 року № 256); не допускати жінок до піднімання та перенесення вантажу, вага якого перевищує гранично допустимі норми відповідно до граничних норм піднімання важких предметів жінками (затвердженні наказом Міністерства здоров’я України від 10.12.1993 року № 2410.

 

5.1.17. Вимагати від Фонду соціального страхування від нещасних випадків відшкодування збитку, заподіяного працівнику внаслідок ушкодження його чи здоров'я, у випадку смерті працівника у відповідності зі ст. 34 Закону України «Про обов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійному захворюванні, що викликали втрату працездатності» (ст.ст.9,12 Закону України “Про охорону праці ”).

 

5.1.18. Призначати посадових осіб, відповідальних за охорону праці, затверджувати інструкції про їх обов'язки; розробляти при участі сторін колективного договору і реалізовувати комплексні заходи щодо охорони праці; розробляти і затверджувати положення, інструкції й інші акти по охороні праці діючих у межах установи.

 

5.1.19. При події нещасного випадку на виробництві керівник призначає комісію з розслідуванню нещасного випадку, уживає заходів для усунення причин, що викликали НВ, організує першу медичну допомогу, в разі потреби – доставку потерпілого в лікарню /Постанова КМУ від 30.11.2011р. № 1232 «Деякі питання розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

 

5.1.20. Порушення потерпілим вимог нормативних актів про охорону праці, з якими він не був обізнаний внаслідок несвоєчасного або неякісного проведення навчання та інструктажу, незабезпечення необхідними нормативними документами, засобами індивідуального захисту, не є підставою для зменшення йому розміру допомоги або відшкодування шкоди.

 

5.1.21. У випадку призначення працівнику установи тимчасово групи інвалідності, що не дає можливості продовжувати роботу, з його згоди звільняти працівника до відновлення працездатності зі збереженням за ним робочого місця. На його місце приймається новий працівник за строковим договором (без зазначення кінцевої даті).

 

5.1.22. Зберігати за працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві, місце роботи та середню заробітну плату на весь період .до відновлення працездатності без визнання їх в установленому порядку інвалідами. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи забезпечити відповідно до медичних рекомендацій його перепідготовку і працевлаштування, встановити пільгові умови та режим роботи / ст.9 Закону України “Про охорону праці ” /.

 

5.1.23. Відповідно до Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих на СНІД у Донецькій області планувати і проводити у трудовому колективі заходи, акції, інформування щодо профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, пропагування здорового способу життя, безпечних стосунків, забезпечувати дотримання прав ВІЛ-інфікованих.

 

5.1.24. На прохання працівника влаштувати позачерговий медичний огляд, якщо працівник пов’язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці /ст.І7 Закону України "Про охорону праці"/.

 

5.1.25. Виконуваати до 01.10. всі заплановані заходи по підготовці до роботи в зимових умовах.

 

5.1.26. Придбати для кабінетів, куточків з охорони праці технічні засоби агітації і пропаганди, плакати, пам’ятки тощо.

 

5.1.27. Забезпечити проведення Всеукраїнського громадського огляду конкурсу охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки України відповідно до Положення, затвердженого постановою колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Протокол №1/6-22 від 23.01.2013, Протокол № П-18-3 від 10.12.2012.

 

5.1.28. Сприяти виконанню загальнодержавної, галузевої та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці спрямованих на запобігання нещасним випадкам та профзахворюванням, виділенню коштів на проведення профілактичних заходів з охорони праці не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці в межах загальних асигнувань відповідно до положень ст.19 Закону України “Про охорону праці ”).

 

5.1.29. Забезпечити умивальні миючими засобами,  організувати  особисту видачу працівникам  мила та миючих засобів відповідно ст. 165 КЗпП України.(додаток№6)

5.1.30. Сприятиме здійсненню відповідних заходів в ході щорічного проведення Всесвітнього Дня охорони праці.

 

5.1.31. З метою залучення працівників установ освіти до регулярного заняття фізкультурою і спортом надавати можливість для заняття в спортивних залах, площадках комунального  дошкільного навчального закладу «Я/с №84 «Топольок» Маріупольської міської ради Донецької області працівникам цієї установи і членам їхніх родин, вишукувати й залучати спонсорські й інші джерела коштів, не заборонені чинним законодавством, на організацію оздоровлення.

 

5.1.32. Забезпечувати безперешкодний доступ представників Профспілки з питань охорони праці, технічних інспекторів праці Профспілки до навчальних закладів, установ, підприємств, організацій галузі освіти відповідно до вимог ст. 41 Закону України «Про охорону праці», ст. 259 Кодексу законів про працю України, ст. 21, 38 (пункт 12) Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

 

5.2. ПРОФКОМ ЗАБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

 

5.2.1. Встановити контроль за виконанням вимог нормативних актів з охорони праці. В особі своїх повноправних представників, використовувати право на участь у розслідуванні нещасних випадків (ст.41 Закону України “Про охорону праці ”), атестації робочих місць за умовами праці, перевірці знань нормативно-правових актів з охорони праці; проведенню міського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в закладах освіти.

 

5.2.2. Забезпечити участь працівників Профспілки у роботі комісії з розслідування причин нещасних випадків, опрацюванню заходів щодо їх попередженню, а також у вирішенні соціальних питань, пов’язаних із профілактикою ушкодження здоров’я працюючих.

 

5.2.3. Регулярно виносити на розгляд зборів, засідань профкома питання стану умов і охорони праці.

 

5.2.4. Систематично перевіряти виконання адміністрацією пропозицій представників Профспілки з питань охорони праці , вимагати їх максимальної реалізації.

 

5.2.5. Забезпечити інформування відповідних органів виконавчої влади про факти порушень законодавства про охорону праці, усунення яких потребує втручання з боку держави.

 

5.2.6. Аналізувати причини виробничого травматизму та профзахворювань, якість складання актів за формою Н-1 про нещасні випадки, готувати пропозиції на адресу керівників

 

  • додаткових заходів попередження травматизму, а також із приводу безпідставного обвинувачення потерпілих, неаргументованої відмови скласти акт за формою Н-1 або внести в його зміст необхідні зміни.

 

5.2.7.  Брати участь:

 

– в розробці програм, положень, нормативно-правових документів з питань охорони праці у закладі;

 

– в організації навчання працівників з питань охорони праці;

– у проведенні атестації робочих місць за умовами праці;

 

– у розслідуванні нещасних випадків, складанні актів про нещасні випадки з працівниками, представленні інтересів потерпілих у спірних питаннях,розробці пропозицій і заходів щодо усунення причин травматизму працівників.

 

5.2.8. Вживати заходи по посиленню громадського контролю за виконанням чинного законодавства і нормативних актів з охорони праці і виробничої санітарії, підвищенню ефективності роботи комісії і представників профспілки з питань охорони праці.

 

5.2.9. Забезпечити контроль за виконанням вимог щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників навчально-виховного процесу відповідно до Законів України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку", "Про дорожній рух", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

 

5.3. СТОРОНИ ДОМОВИЛИСЬ:

 

5.3.1 Забезпечити контроль:

 

  • за виконанням заходів щодо створення здорових, безпечних умов праці і навчання для учасників навчально-виховного процесу відповідно до Закону України "Про охорону праці", інших нормативно-правових актів з охорони праці;

 

      5.3.2. Брати участь у щорічних міських і обласних громадських/суспільних оглядах

  • конкурсах з охорони праці.

 

5.3.3. Спільно аналізувати стан виробничого травматизму, причини нещасних випадків і розглядати їх на зборах трудового колективу, педрадах.

 

5.3.4. Сприятимуть виділенню коштів з бюджетів усіх рівнів в обсязі не менше як

0,2 відсотки від фонду оплати праці відповідно до ст. 19 Закону України "Про охорону праці"

 

5.3.5. Профспілка бере участь в управлінні державним соціальним страхуванням як представник застрахованих осіб шляхом членства в комісії по соціальному страхуванню тимчасової втрати працездатності у відповідності зі ст..24 Закону України “Про профспілки, їх права і гарантії діяльності.

 

  1. СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВІ  ПІЛЬГИ, ГАРАНТІЇ, КОМПЕНСАЦІЇ

 

6.1.        АДМІНІСТРАЦІЯ  ЗОБОВ'ЯЗУЄТЬСЯ:

 

6.1.1. На умовах, передбачених ст.19 Закону України „Про колективні договори і угоди” надавати інформацію, необхідну для ведення колективних переговорів, сприяти

профспілковому комітету у проведенні переговорів, своєчасному укладенні колективного договору або внесенні до нього змін і доповнень.

6.1.2. Забезпечити контроль за дотриманням законодавства про працю, норм Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України і всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців в особі Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок в особі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, в частині, що стосується освітянської галузі; Галузевої угоди, Угоди між департаментом освіти, науки Донецької обласної державної адміністрації та комітетом Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2017 – 2021 роки та даного колективного договору.

         6.1.3. Вимагати безумовного забезпечення педагогічних працівників гарантій, передбачених чинним законодавством: спрямовувати роботу на забезпечення дотримання чинного законодавства у сфері трудових відносин; при забезпеченні соціальних гарантій і пільг для працівників освіти, членів їх сімей, а також пенсіонерів, які працювали раніше в галузі освіти; забезпечити безумовне надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту».

6.1.4. Виплачувати педагогічним та медичним працівникам допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу (ставки) при наданні щорічної відпустки.

         6.1.5. У разі захворювання педагогічних працівників, яке унеможливлює виконання ними професійних обов’язків і обмежує перебування в дитячому колективах, або тимчасового переведення за цих чи інших обставин на іншу роботу, зберігати за ними попередній середній заробіток. У разі хвороби чи каліцтва попередній середній заробіток виплачувати до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

6.1.6. Здійснювати перепрофілювання, закриття, ліквідацію, а також зміну форм власності закладу освіти лише за згодою профспілкової організації.

6.1.7. Сприяти стабільній роботі трудового колективу, зниженню в ньому соціальної напруги шляхом проведення консультацій з Профспілкою, переговорів, вироблення узгоджених пропозицій та вжиття конкретних дій.

6.1.8. Практикувати проведення спільних засідань адміністрації закладу освіти та профспілкового комітету з питань стабілізації роботи, умов та оплати праці, соціального забезпечення працівників.

 

        6.1.9. Розробляти спільні заходи щодо забезпечення реалізації законних прав та інтересів працівників у сфері духовного, культурно-освітнього та фізичного розвитку, підтримки та організації відпочинку і дозвілля.

           6.1.10. Вчасно й у повному обсязі відраховувати внески на обов'язкове соціальне страхування (Закон України „Про обов’язкове державне соціальне страхування ”).

           6.1.11. Надавати допомогу при тимчасовій непрацездатності застрахованій особі при наявності у неї одного зі страхових випадків, перерахованих у п.1 ст.35 Закону України «Про

обов'язкове державне соціальне страхування» в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням дитини і похованням ”(Закон України “Про обов'язкове державне соціальне страхування»).

6.1.12. Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності виплачувати в залежності від страхового стажу (ст.35 Закону„Про обов’язкове державне соціальне страхування ”), умова надання і тривалість виплати допомоги по вагітності і родам у відповідності зі ст.38 Закону„Про обов’язкове державне соціальне страхування ”.

 

6.1.13. Забезпечити право працівника на допомогу і розмір її при народженні дитини по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності ст.ст.40-46 Закону„Про обов’язкове державне соціальне страхування ”.

 

6.1.14. Не допускати відрахувань із заробітної плати у випадку звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він вже одержав відпустку повної тривалості, якщо працівник звільняється у випадках, зазначених у пунктах 1-9 ст.22 Закону України “Про відпустки ”.

 

6.1.15. Відповідно до ст. 44. Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” відраховувати кошти первинним профспілковому комітету на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу у розмірах не менш ніж 0,3 % Фонду оплати праці.

 

 

6.2          ПРОФКОМ ЗОБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

6.2.1. Забезпечити організацію роз'яснювальної роботи в первинної профспілкової організації щодо трудових прав, пенсійного забезпечення працівників галузі, соціального страхування, надавати членам Профспілки відповідну безкоштовну правову допомогу.

6.2.2. Своєчасно доводити до відома членів Профспілки зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників освіти та осіб, які навчаються.

6.2.3. Забезпечувати постійний контроль за нарахуванням середньої заробітної плати для оплати допомоги з тимчасової непрацездатності, вагітності й пологах, на поховання.

 

6.2.4. Забезпечити гласність у розподілі путівок. Сприяти організації санаторно-курортного лікування та відпочинку членів профспілки і їх сімей. Путівки для лікування виділять перш за все тим, хто часто і тривалий час хворіє, хронічно хворим, тим, хто перебуває на диспансерному обліку за наявності відповідних документів.

 

6.2.5. Організовувати оздоровлення дітей віком до 16-ти років працівників закладу у дитячих таборах.

 

6.2.6. Сприяти організації відпочинку членів профспілки на базах відпочинку, пансіонатах у літній період.

 

6.2.7. Інформувати департамент освіти, міську організацію Профспілки про факти порушення гарантій та прав діяльності Профспілки в закладі освіти з метою вжиття відповідних заходів.

6.2.8. Забезпечити попереднє інформування департаменту освіти перед направленням звернення до правоохоронних органів з приводу порушення гарантій та прав діяльності Профспілки.

 

6.3.         СТОРОНИ ДОМОВИЛИСЬ:

 

6.3.1. Сприяти стабільній роботі трудового колективу, зниженню соціальної напруженості шляхом проведення консультацій, переговорів, розробці погоджених пропозицій і прийнятті конкретних дій.

6.3.2.  Практикувати проведення спільних засідань адміністрації і профкому профспілки з питань умов оплати праці, охорони праці, соціального забезпечення, проведення урочистих зборів.

6.3.3. Сприяти духовному і культурному розвитку працівників шляхом спільної організації і проведенні культурно- масових заходів, екскурсій, поїздок вихідного дня,

святкових заходів до Дня працівників освіти, новорічно-різдвяних свят, Міжнародного жіночого дня, проводити привітання працівників зі святами, особистими та трудовими ювілеями, днями народження тощо.

 

6.3.4. Спільно проводити День вшанування людей похилого віку (1 жовтня), вести постійно роботу з ветеранами. Забезпечити запрошення на свято ветеранів праці та пенсіонерів – колишніх працівників закладу.

 

 

  1. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ.

 

7.1.        АДМІНІСТРАЦІЯ ЗОБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

7.1.1. Забезпечувати в закладі освіти права та гарантії діяльності Профспілки працівників освіти і науки України, її первинної профспілкової організації, передбачені Конституцією України, Законом України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, ратифікованими Україною конвенціями Міжнародної Організації Праці.

 

7.1.2. Не допускати втручання керівника закладу освіти у статутну діяльність Профспілки працівників освіти і науки України, передбачену чинним законодавством.

 

7.1.3. Утримуватися від будь-яких дій, що можуть бути розцінені як втручання в статутну діяльність Профспілки.

 

7.1.4. Створювати умови для безперешкодного доступу уповноважених профспілкових представників до закладу освіти, органів виконавчої влади, до компетенції яких відносяться питання прийняття рішень з порушених питань у сфері соціально-трудових відносин.

 

          7.1.5.      Забезпечити вільний вхід до комунального  дошкільного навчального закладу    «Я/с №90 «Калинка» Маріупольської міської ради Донецької області представників Профспілки працівників освіти і науки України, їх доступ до робочих місць, місць зібрання членів профспілки, можливість зустрічі та спілкування з працівниками і особами, які навчаються.

 

7.1.6. Забезпечити вільний доступ профкому, представникам Профспілки до матеріалів, документів, а також до усіх підрозділів і служб установи /їдальня, мед. кабінет та інші/ для здійснення контролю за дотриманням чинного законодавства, станом охорони праці і техніки безпеки, виконанням колективного договору.

 

7.1.7. Надавати профкому всю необхідну інформацію з питань, що є предметом цього колективного договору, сприяти реалізації права Профспілки по захисту трудових та соціально-економічних інтересів працівників.

 

7.1.8. Вводити до складу атестаційної комісії, робочих та дорадчих органів представників Профспілки

 

7.1.9. Безоплатно надавати профспілковому комітету приміщення з усім необхідним обладнанням: опаленням, освітленням, прибиранням, транспортом, охороною, засобами зв’язку, (в т. ч. електронна пошта, Internet) для обміну інформацією з керівними органами Профспілки працівників освіти і науки України, сейф, оргтехніку, канцтовари тощо, а також приміщення для проведення зборів та засідань. / ст.249 КЗпП України, п.10.1.8.Галузевої угоди/.

 

7.1.10. Письмову кореспонденцію, телефонограми на адресу профспілкової організації закладу передавати в день отримання голові профспілкового комітету.

 

7.1.11.    Сприяти навчанню профспілкових кадрів та активу, підвищенню їх кваліфікації.

 

7.1.12. Щомісяця безоплатно проводити утримання та безготівкове перерахування членських профспілкових внесків працівників у розмірі 1-го відсотка від заробітної плати( на підставі заяви) та інших виплат, що здійснюються роботодавцем на користь працівника не пізніше трьох банківських днів після виплати заробітної плати працівникам.

 

7.1.13. Забезпечити звільнення від основної роботи представників або позаштатних працівників профспілкових органів для участі у статутних заходах на різних рівнях, а також на час короткострокового навчання із збереженням заробітної плати.

 

7.1.14. Не застосовувати до працівників, обраних до складу профорганів, дисциплінарних стягнень без погодження з відповідними профорганами та не допускати звільнення з роботи за ініціативою адміністрації працівників, які обрані до складу

профспілкових органів і не звільнені від виробничої роботи, без згоди з відповідними виборними профспілковими органами.

 

7.1.15. Питання про виключення із членів профспілки вирішувати на зборах первинної профспілкової організації в присутності члена профспілки /ст.19 Статуту Профспілки/.(За порушення вимог Статуту Профспілки працівників освіти і науки України член Профспілки може бути виключений з Профспілки). Рішення про виключення із членів Профспілки діє з моменту його прийняття.

 

7.1.16. Профспілкові внески припиняти утримувати згідно заяви працівника тільки після подання ним виписки/витягу/ із рішення профспілкових зборів про виключення із Профспілки. /Статут Профспілки працівників освіти і науки України./

 

7.1.17. Голові, членам профкому надавати вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконання інших громадських обов'язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі в роботі виборних профспілкових органів, але не менше ніж три години на тиждень./ п. 10.2.6 Галузевої угоди, ст. 252 КЗпП України; ст. 41 Закону України "Про профспілки, їх права і гарантії діяльності"/.

 

7.1.18. Голові профкому надавати додаткову відпустку тривалістю 6 календарних днів із збереженням середньої заробітної плати за рахунок роботодавця на час профспілкового навчання / Підстава: ст. 252 КЗпП України; ст. 41 Закону України "Про профспілки, їх права і гарантії діяльності", п10.2.7. Галузевої угоди/. 

 

7.2         ПРОФКОМ ЗОБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

7.2.1. Посилити роз’яснювальну роботу щодо діяльності Профспілки працівників освіти і науки України, міської та обласної організації Профспілки працівників освіти і науки щодо захисту членів профспілки шляхом підвищення ролі профспілкових зборів, активізації роботи профспілкового комітету, інформування членів профспілки.

 

7.2.2. Своєчасно доводити до відома членів Профспілки зміст нормативних документів, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників освіти, науки.

 

7.2.3. Спрямовувати роботу профспілкового комітета на організацію контролю за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, умов, нормування праці, розподілу навчального навантаження, дотримання в закладі освіти трудового законодавства.

 

7.2.4. Проводити роз’яснювальну роботу щодо трудових прав та гарантій членів профспілки, а також методів та форм їх захисту через засоби масової інформації, безпосередньо в трудовому колективі.

 

7.2.5. Сприяти поширенню практики представлення інтересів членів Профспілки при розгляді їх трудових спорів в комісіях по трудових спорах, судах.

 

  1. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ.

 

8.1. СТОРОНИ ЗАБОВ’ЯЗУЮТЬСЯ:

 

8.1.1. Визначивши осіб, відповідальних за виконанням колективного договору, (Додаток № 13) на періодичних зустрічах адміністрації та профспілкового комітету інформувати сторони про хід виконання колективного договору.

 

8.1.2. Двічі на рік у музичний залі спільно аналізувати хід виконання колективного договору з оформленням відповідного акту, заслуховувати звіти керівника закладу та голови профспілкового комітету про реалізацію взятих на себе зобов’язань на загальних зборах трудового колективу.

 

8.1.3. У разі несвоєчасного виконання, невиконання положень колективного договору, аналізувати причини та вживати термінові заходи щодо забезпечення їх реалізації.

 

8.1.4. Осіб, винних у невиконанні положень колективного договору, притягати до відповідальності згідно з чинним законодавством.

 

8.1.5. Кожний член колективу вправі зробити запит і одержати інформацію про виконання тих чи інших зобов'язань колдоговору.

8.1.6. Колективний договір вступає в силу з дня його підписання й діє протягом 2-х років. Дія договору триває кожного разу доки, поки якась із сторін не виявляє наміру модифікувати або анулювати його. Для цього сторона, що запропонувала зміни повинна звернутися до іншої з письмовим повідомленням не раніше ніж за три місяці до закінчення терміну/строку/договору.Друга сторона протягом 7 днів зобов’язана почати переговори.

 

8.1.7. Відсутність письмового повідомлення є підставою для продовження терміну дії колективного договору.

 

8.1.8. Особи, які винні у невиконанні положень колективного договору, притягуються до відповідальності згідно діючого законодавства.

 

8.1.9. Колективний договір підписаний у трьох примірниках, які зберігаються у керівника закладу, голови первинної профспілкової організації, у реэструючого органу(копія) та голови міської організації Профспілки і мають однакову юридичну сілу.

 

8.2. ПРОФКОМ ЗОБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

Вимагати від власника або уповноваженого ним органу розірвання трудового договору з керівником установи, якщо він порушує законодавство про працю і не виконує зобов’язань за даним колективним договором / ст. 45 КзпП/.

 

 

 

8.3. АДМІНІСТРАЦІЯ ЗОБОВ’ЯЗУЄТЬСЯ:

 

Надрукувати, забезпечити реєстрацію та розмноження колективного договору .

 

 

ЗА ДОРУЧЕННЯМ ТРУДОВОГО          КОЛЕКТИВУ

 

 

 

Завідувач                                                               Голова

ДНЗ № 90 «Калинка»                                              Профспілкого комітету

________                                                                   ДНЗ № 90 «Калинка»

К.П. Оснач                                                              ________

                                                                              Є.О. Пархомова

bottom of page